May 03 2015

OAKLEY FROGSKINS

Aasta pärast kuulsa Eyeshade väljalaset ehk aastal 1985 tuli turule uus Oakley mudel, millel nimeks Frogskins. Ainult mõne aastaga tehti prillitööstuses korralik revolutsioon, mis võttis hoo üles nagu üks korralik kesksuvine äikesetorm. Esialgu lasti turule 40$ maksev Frogskins kui universaalne prill, mis sobis nii sportimiseks kui ka vaba aja veetmiseks. Siinkohal on ju päris veider mõelda, kui kaugele on spordiprillid 30 aastaga jõudnud.

Kaheksakümnendate keskel oli Oakley täielik turuliider nii vabaaja-, päikese- kui ka spordiprillide kategoorias.
Originaalis tuli Frogskins välja rohkem kui 50 erineva värvikombinatsiooniga. Prillidel olid veel ka mõned märkimisväärsed tehnoloogilised ja disainierinevused võrreldes tänapäevaga. Näiteks on OAKLEY logo nüüd raamist väljaulatuv, varem oli see lihtsalt prinditud (st sile) ja esimestel Frogskins mudelitel kasutati ainult metallist hingesid, nagu ka tänapäeval LX seeria mudelitel.

Frogskins mudeleid toodeti alguses Jaapnis, kuid tootmine liikus hiljem USA tehasesse, kus tänapäevalgi kõiki Oakley prille tehakse. Frogskins mudeli valmistamine lõpetati 90nendate keskel. 2007 tegi aga klassikaline mudel comebacki, sai endale kaasaegse tootearenduse ja kõik tänapäevased prillitehnoloogiad, näiteks O- Matter raamid, mis on nüüd ümara silinderkuju asemel voolujooneliselt kalduva raamiga, et tagada suurem vastupidavus ja painduvus. Loomulikult on kaasaegsel prillide mudelil ka Oakley poolt patendeeritud klaasi tehnoloogiad, mis tagavad, et prille kasutades vaateväli ei moonduks ja silmadele kõik ohutu oleks :)

Frogskins_9013-15, Heaven and Earth Collection

Frogskins_9013-15, Heaven and Earth Collection

Enamus limited edition prille toodetakse umbes 3000 tükki ja neid enam kunagi juurde ei tehta. Meil on saada näiteks punased “B1B”, kollased “Moto”, sinised “Heaven and Earth” ja rohelised “Heritage” Collection Frogskins mudelid.
Kõiki laos olevaid Frogskins prille näed SIIT.
Ajaloo arhiividesse kaevudes on leida ka eriti rariteetsed „Grenade Gloves “, “SUPREME” jt. eritellimusena valminud väljalaskeid.

Frogskins_901348-1
Pildil oleva B1B kollektsioon isend on ispireeritud Jim Jannardi esimestest Oakley toodetest, milleks olid käepidemed krossiratastele. Ajaloo ja mainitud käepideme kohta saad lähemalt uurida SIIT

Teised uudised


About Author


Aloha Surfiklubi