Jan 23 2015

Inimese silmad reageerivad päikesevalgusele pupilli ahenemise ja laugude kissitamisega. Sõltuvalt valguse tugevusest muutub silmaava suurus, mis reguleerib silma langeva valguse hulka. Hämaras on silmaava suurem, eredas valguses aga väiksem. Kaitsmaks silmi ohtlike UV-kiirte eest, tuleb kanda päikeseprille. Kvaliteetsed päikeseprillid blokeerivad 100% UVA ja UVB kiirgusest ning ei tekita vaadates moonutusi. Päikese ultraviolettkiirguse lühilaineline UVC-kiirgus jääb atmosfääri ega ulatu maapinnale.

Kaitseta tumedate klaasidega prillide puhul satub silma oluliselt rohkem UV-kiirgust, sest tumeda klaasi taga on pupill suur ning silma loomulik kaitse ehk pupilli ahenemine ereda valguse mõjul silma kaitsta ei saa.

Kvaliteetsed päikeseprillid on eriti olulised autojuhtidele, sportlastele, lastele, silmade laseroperatsiooni läbinud inimestele, veekogude ääres, rannas või lumistes mägedes viibivatele inimestele.

Parimat kaitset pakuvad päikeseprillid, mis kumerduvad ümber näo, järgides inimese anatoomilist näokumerust. Kumerad päikeseprillid kaitsevad silmi peegelduste, tuule ja õhus lenduva prügi eest.

Autor: Evelin Rohtlaan

Teised uudised


About Author


Aloha Surfiklubi